Historia klubu

Zaczęło się w roku 1973. Pierwsze fascynacje i długie wieczory w garażach przy odbudowie starych z trudem wyszukanych i ukochanych maszyn zaoowocowały nawiązaniem trwałych i zażyłych przyjaźni.

his.01.jpghis.02.jpghis.03.jpg

Pierwsze motocykle były... pierwsze... Łatwo było je zapamiętać. Tak jak pierwszą ocenę w szkole, pierwszy pocałunek czy pierwszą prawdziwą miłość.

his.04.jpghis.05.jpghis.06.jpg

Garstka zapaleńców powołała do życia w 1981 roku klub motocyklowy MOTOGRAT przy Bydgoskim Klubie Motorowym.

his.07.jpghis.08.jpghis.09.jpg

Klub znalazł swoje miejsce przy Automobilklubie Bydgoskim. Był to rok 1983. Klub działał bardzo aktywnie i w latach 1984 - 88 zorganizował liczne zloty ogólne w Janowie i Chmielnikach koło Bydgoszczy.

his.10.jpghis.11.jpghis.12.jpg

Coraz więcej z nas poświęcało się jednej marce – HARLEY-DAVIDSON. Spędzanie czasu przy z trudem naprawianych motocyklach i wspólne wyprawy cementowały nasze przyjaźnie.

his.13.jpghis.14.jpghis.15.jpg

Ci sami ludzie co dwadzieścia lat temu, już dojrzalsi, doświadczeni przez życie, ciągle w mocnych kontaktach, kochający dwa koła zawiązali nowy klub – BRACTWO HARLEY-DAVIDSON BYDGOSZCZ.

his.16.jpghis.17.jpghis.18.jpg

W 1997 roku wybrany zostaje jeden kierunek – klub ludzi którzy jeżdzą HD. Klub, w którym najwazniejsza jest miłość do motocykli i wzajemny szacunek. Klub, w ktorym przyjaźń i bezgraniczne zaufanie jest kluczem.

his.19.jpghis.20.jpghis.21.jpg

Stopniowo nasz krąg się powiększał. Powoli przybywało hangaraundów i kandydatów. Sam motocykl juz nie wystarczał. Trzeba było zdobyć zaufanie pozostałych Członków...

his.22.a.jpghis.22.jpghis.23.jpg

Nasi Członkowie przebyli w 2003 roku Podróż Dookoła Świata z okazji 100-lecia firmy Harley-Davidson i uczestniczyli w głównej imprezie HD w Milwaukee.

his.24.jpghis.25.jpghis.26.jpg

W 2006 roku członkowie naszego klubu odbyli Wyprawę Dookoła Australii. Te i inne wyprawy działały jak lep na entuzjastów. Klub systematycznie się rozwijał i przyjmował nowych członków.

his.27.jpghis.28.jpghis.29.jpg

Wreszcie przyłączyli sie do nas starzy Przyjaciele z Konina. Dzięki stworzeniu Pierwszego Chapteru nasz Klub zwiększył obszar swojego działania.

his.30.jpghis.31.jpghis.32.jpg

Dzisiaj jest nas prawie czterdziestu. Wszyscy doskonale się znają. Wiemy o sobie chyba wszystko. Niektórzy z nas rozpoznają innych nawet po sylwetce za kierownicą i sposobie prowadzenia motocykla!

his.33.jpghis.34.jpghis.35.jpg

Miłość do motocykli jest bardzo istotna, ale jeszcze wazniejsza jest przyjaźń i szacunek jaki kazdy z nas powinien okazywać pozostałym Członkom Bractwa. Od przywitania i poklepania po plecach, poprzez wspólne spędzanie czasu aż po wzajemną pomoc we wszystkich, absulutnie wszystkich sprawach.

his.36.jpghis.37.jpghis.38.jpg

Aby zostać Członkiem Klubu trzeba przebyć bardzo, bardzo długą drogę........ Nagrodą jest wstąpienie do grona wspaniałych i bezgranicznie ufających sobie przyjaciół. Warto być Jednym z Nich.

his.39.jpghis.40.jpg

Emocni - agencja interaktywna